Yücehaber - Tarafsız güncel haberin merkezi
25 OCAK Salı 02:33
{Reklam Alanı - 1 }

Cumhurbaşkanlığı'ndan Tahran zirvesiyle ilgili açıklama.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden Tahran zirvesi ile ilgili yapılan açıklamada, "Suriye için yürütülen çabalar ele alınacak." denildi..

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-09-2018 22:23   Güncelleme : 06-09-2018 22:23
Cumhurbaşkanlığı'ndan Tahran zirvesiyle ilgili açıklama.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin'in katılımlarıyla gerçekleşecek olan üçlü zirve toplantısı yarın Tahran'da yapılacak. Ziyarete ilişkin Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, zirve toplantısında, Suriye ihtilafına kalıcı çözüm bulunması amacıyla, Astana mekanizması bağlamında sahada ve siyasi süreç kapsamında yürütülen ortak çabalar ele alınacak.

ATILACAK ADIMLAR ELE ALINACAK
Toplantıda, ikincisi geçtiğimiz Nisan ayında ülkemizin ev sahipliğinde gerçekleşmiş olan üçlü zirvenin ardından meydana gelen gelişmelerin değerlendirilmesi ve ileriye yönelik atılabilecek adımların tespit edilmesi hedefleniyor.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, zirve esnasında mevkidaşlarıyla gerçekleştireceği ikili ve üçlü temaslarda, İran ve Rusya Federasyonu'yla ikili ilişkilerimizin yanı sıra diğer güncel, bölgesel konuların da ele alınması öngörülüyor.

.

YORUMLAR
Reklamı Geç
{Reklam Alanı - 5 }