Yücehaber - Tarafsız güncel haberin merkezi
19 OCAK Çarşamba 07:10
{Reklam Alanı - 1 }

Meteoroloji Uyardı! İstanbul'a Hafta Sonu Kar Geliyor

Meteoroloji, Marmara Bölgesi'nde perşembe gününden itibaren havanın soğuyacağını belirterek İstanbul'da hafta sonu karla karışık yağmur beklendiğini duyurdu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-02-2019 11:15
Meteoroloji Uyardı! İstanbul'a Hafta Sonu Kar Geliyor

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden haftalık değerlendirme raporuna göre; hava sıcaklığı perşembe gününe kadar mevsim normallerinde seyredecek. Perşembe günü Marmara Bölgesinde hava soğuyacak, İstanbul'da yağmur görülecek. Kentte havanın soğumasıyla birlikte cumartesi ve pazar günü karla karışık yağmur görülecek. Yüksek kesimlerde kar ihtimali de olduğu öğrenildi.

DOĞU KARADENİZ'İN İÇ KESİMLERİ VE ARDAHAN ÇEVRELERİNDE KAR YAĞIŞI

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz, Ardahan ve Hatay çevreleri ile akşam ve gece saatlerinde Orta Karadeniz kıyıları, Bartın, Sinop ve Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor. Rüzgarın Orta ve Doğu Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

YORUMLAR
Reklamı Geç
{Reklam Alanı - 5 }