Yücehaber - Tarafsız güncel haberin merkezi
19 OCAK Çarşamba 07:31
{Reklam Alanı - 1 }

Şehitkamil’deki Yaz Kursları Büyük İlgi Gördü

Şehitkamil Belediyesi, bünyesinde hizmet veren aile merkezlerinde açtığı kuran ve anasınıfı yaz kurslarıyla binlerce kişiye eğitim imkanı sundu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-09-2018 22:47   Güncelleme : 06-09-2018 22:47
Şehitkamil’deki Yaz Kursları Büyük İlgi Gördü

Eğitim konusunda sunduğu imkanlarla nitelikli bireylerin yetişmesi adına önemli katkılar sunan

Şehitkamil Belediyesi, Şehitkamil İlçe Müftülüğü ile Şehitkamil İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 25 Haziran ile 17 Ağustos tarihleri arasında açılan yaz kuran kursundan 7-16 yaş gurubundan toplam bin 530 kişi faydalandı.

Okul öncesi eğitimleri kapsayan ve 2 Temmuz ile 31 Ağustos tarihleri arasında verilen yaz anasınıfı kurslarından da 764 çocuk yararlandı.

- ''Çocuklarımızın, Öğrenmeye Olan İlgisini Arttırmak İstiyoruz''

Açılan kurslara ilişkin açıklamada bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Belediyesi olarak eğitim konusunu çok önemsediklerini kaydetti.

Eğitimi küçük yaşlardan itibaren verdiklerini ifade eden Çalışkan, başarılı ve manevi yönü güçlü bir nesil yetiştirmek gayesiyle yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirterek, ''Açtığımız kurslarda okul öncesi eğitim gören öğrenciler; paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğreniyor. Çocuklarımızın, öğrenmeye olan ilgisini arttırmak istiyoruz. Öğrencilerimiz, aldıkları okul öncesi eğitimle oryantasyon sorunu yaşamadan okula başlayacaklar. Bu doğrultuda çok daha başarılı öğrenciler yetişecek. Yine açtığımız kuran kursu ile de öğrencilerimizin manevi yönü gelişiyor, dini bilgiler öğreniyorlar. Amacımız; kentimizin, ilçemizin eğitim kalitesine katkıda bulunmak. Bu konuda elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Bize destek veren paydaş kurumlarımıza yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak : PHA

YORUMLAR
Reklamı Geç
{Reklam Alanı - 5 }